A vakondháló fektetése, lerakása:

  1. Talaj előkészítése a vakondháló fektetéséhez
    Gereblyézéssel el kell egyengetni a föld felületét, 10 cm-nél vastagabb friss földfeltöltés esetén javasolt hengerrel is tömöríteni, hogy a süllyedések miatt a háló később se csússzon szét.
  2. A vakondháló fektetése
    A háló fektetését úgy kell elvégezni, hogy a vakond ne tudjon kibújni alóla. Terítsük le a hálót az előkészített felületre, a csatlakozó hálóknál legalább 10-15 cm átfedés javasolt. Használjunk rögzítő szeget. A vakondháló rögzítő szeget az átfedéseknél és csatlakozó szegélyeknél javasolt használni, méterenként 4 db-ot a hálók szétcsúszásának megakadályozására.
  3. A vakondháló méretre vágása
    A hálót könnyen tudjuk vágni egy erősebb ollóval, érdemes ezt a műveletet kesztyűben végezni, mert a háló szélei élesek és könnyen felsértik a kezet.
  4. A vakondháló rögzítése
    Rögzíteni muszáj, mert a kert folyton változik és nem két hónapig kell a hálónak működnie. Ezért a rögzítő szegek elhagyása a későbbiekben megbosszulja magát.
  5. A vakondháló terhelése
    Utolsó művelet a földfeltöltés, mely lehetőleg ne legyen kevesebb mint 10 cm. Ez kb. 170 kg/m² terhelést jelent, így a vakond nem tudja a hálót fúrás közben megemelni.  A gyepszőnyeget gyakran közvetlenül a vakondhálóra fektetik, azonban ebben az esetben a vakondhálón alig van súly, így a vakond nyomai meglátszódhatnak a felszínen.
  6. Hibaforrások
    Szegélyek mellett, fák tövénél, oszlopoknál, a hálót fel kell hajtani és rögzítő szeggel rögzíteni. A hálót megfelelően kell terhelni, amennyiben a gyepszőnyeget közvetlenül a vakondhálóra fektetjük úgy m²-ként legalább két helyen rögzítsük a hálót. Amennyiben ezt nem tesszük meg könnyen kárba megy a munka.

Az átfedésben lefektetett vakondhálón a vakond évek múlva sem tud átásni, ezáltal a felszínen nem lesz nyoma a tevékenységének. Növényeink növekedése zavartalan lesz, a pázsitunk gyönyörű marad és a vakonddal is békében élhetünk.